Az egészségügyi bizottság 13 igen szavazattal kilenc ellenében támogatta Székely Tamás újbóli miniszteri kinevezését. A régi-új miniszter folyamatosságot ígér az egészségügyi tárcánál.
Székely Tamás a meghallgatáson bejelentette, hogy bír Bajnai Gordon miniszterelnök azon ígéretével, hogy a költségvetési kiigazító intézkedések nem érintik az egészségügyet, további forráskivonásra az idén nem kerül sor. Továbbra is érvényben marad az a kormányhatározat, mely szerint a romló gazdasági környezet miatt kieső járulékbevételeket, a költségvetés kipótolja az adóbevételekből.
