BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mit ígért az egészségügynek Bajnai Gordon?

A kormány az egészségügyből nem von ki további pénzt - ilyen miniszterelnöki ígérettel bír a tárcavezető, vagyis a megszorítások a továbbiakban nem érintik az egészségügyet - mondta Székely Tamás egészségügyi miniszter-jelölt az újbóli kinevezése előtti meghallgtásán.

2009. április 15. szerda, 10:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Depolitizálni az egészségügyet - ez volt első kinevezésekor a célom, ami nem teljesen sikerült, ezért továbbra is erre törekszem - mondta Székely Tamás, régi-új egészségügyi miniszter újbóli kinevezése előtti meghallgatásán. A társadalombiztosítás nemzeti kockázati alapon kívánja a miniszter működtetni - a kormány visszavonta tavaly a egészségpénztárakra vonatkozó törvényt. Cél a sürgősségi ellátások fejlesztése, folyamatosak a fejlesztések mentőszolgálatnál, a kistérségi egészségügyi szolgáltatóknál.

A kormány az egészségügyből nem von ki további pénzt - ilyen miniszterelnöki ígérettel bír a tárcavezető, vagyis a megszorítások a továbbiakban nem érintik az egészségügyet. A miniszterjelölt nem tervez változást a minisztérium felső vezetésében, így maradnak az államtitkárok a tárcánál.

A gyógyító-megelőző ellátásoknál a működési engedélyezéssel kapcsolatos eljárásokon változnak. A háziorvosi ellátásnál egy egységes minőségbiztosítási rendszert vezet be a tárca, ennek tesztüzemmódja idén félévkor indul - mondta Székely Tamás.

A gyógyszertáraknál bevezetik az online elszámolást az OEP és a pénztárak között, így jelenlegi egyhetes elszámolásról, valósidejű elszámolásra tér át jövő év januárjától. Az orvosoknál bevezetik a vonalkódos vényeket, amelyekkel megakadályozható a jogosulatlan gyógyszerfelírásokat.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet