Depolitizálni az egészségügyet - ez volt első kinevezésekor a célom, ami nem teljesen sikerült, ezért továbbra is erre törekszem - mondta Székely Tamás, régi-új egészségügyi miniszter újbóli kinevezése előtti meghallgatásán. A társadalombiztosítás nemzeti kockázati alapon kívánja a miniszter működtetni - a kormány visszavonta tavaly a egészségpénztárakra vonatkozó törvényt. Cél a sürgősségi ellátások fejlesztése, folyamatosak a fejlesztések mentőszolgálatnál, a kistérségi egészségügyi szolgáltatóknál.
A kormány az egészségügyből nem von ki további pénzt - ilyen miniszterelnöki ígérettel bír a tárcavezető, vagyis a megszorítások a továbbiakban nem érintik az egészségügyet. A miniszterjelölt nem tervez változást a minisztérium felső vezetésében, így maradnak az államtitkárok a tárcánál.
A gyógyító-megelőző ellátásoknál a működési engedélyezéssel kapcsolatos eljárásokon változnak. A háziorvosi ellátásnál egy egységes minőségbiztosítási rendszert vezet be a tárca, ennek tesztüzemmódja idén félévkor indul - mondta Székely Tamás.
A gyógyszertáraknál bevezetik az online elszámolást az OEP és a pénztárak között, így jelenlegi egyhetes elszámolásról, valósidejű elszámolásra tér át jövő év januárjától. Az orvosoknál bevezetik a vonalkódos vényeket, amelyekkel megakadályozható a jogosulatlan gyógyszerfelírásokat.
