BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drámaian rossz teljesítményre számít a Kopint

A korábbi 3,3 százalékos gazdasági visszaeséssel szemben 4-5 százalékos GDP-csökkenést jósol a Kopint-Tárki Konjunktúrakutató legújabb jelentésében. A cég azzal számol, hogy jövőre sem lesz nagyobb a növekedés fél százaléknál.

2009. március 20. péntek, 10:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentősen rontott "növekedési" előrejelzésén a Kopint-Tárki konjunktúrakutató: a cég e legfrissebb gazdasági elemzésében 4-5 százalékos gazdasági visszaesést vár idénre, szemben a februári 3,3 százalékos mínusszal.

Már tavaly is mindössze fél százalékkal nőtt a bruttó hozzáadott érték, ami a kivételesen jó mezőgazdasági termésnek volt köszönhető, a recesszió teljesen egyértelműen jelentkezett már a tavalyi utolsó negyedévben is. 2009 első felében tavalyi utolsó negyedhez képest drámaian rossz gazdasági teljesítmény várható, az év második felében némi javulást remél a Kopint.

A háztartások fogyasztása öt százalékkal, a nettó keresetek két százalékkal csökkenek az idén, a beruházások előrejelzését még mindig számos bizonytalanság övezi. A költségvetési hiány három százalék alatt tartásához a már elhatározott 210 milliárd forinton túl további 60-80 milliárd forintos lefaragásnak tartanak szükségesnek a Kopint kutatói - hozzátéve, hogy az igazi megoldás a költségvetés konszolidálása lenne.

A fogyasztói árak emelkedését a kutatók az idénre 3,7 százalékra teszik a korábbi 3,2 százalékkal szemben, míg jövőre 3,5 százalékos pénzromlást várnak a fél százalékos gazdasági növekedés mellett.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet