BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendszámot kapnak a quadok

Rendszámot kapnának júliustól a négykerekű mopedek - olvasható az igazságügyi minisztérium előterjesztésében. A kisautónak látszó, óránként legfeljebb 45 kilométeres sebességre képes négykerekű motorkerékpárok, valamint a kisebb négykerekű krosszmotorok, azaz a quadok segédmotor-kerékpárnak minősülnek.

2009. március 17. kedd, 08:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Napi Gazdaság cikke.

Eddig így nem kellett utánuk regisztrációs és súlyadót fizetni, ráadásul még a parkolás is ingyenes volt. Mindez a tervek szerint júliustól megváltozna.

Az e körbe tartozó, már forgalomban lévő járműveket júliusig rendszámmal kell felszerelni, amit április elsejével lehet kezdeményezni, bár a rendelet még nem jelent meg. Egy ilyen négykerekű motorkerékpár akkor kaphat rendszámot a jövőben - vagyis helyezhető forgalomba -, ha megfizették utána a kötelező biztosítást és rendezték a regisztrációs adót is. A tulajdonosok egyedül a törzskönyv kiállítását ússzák meg a "normál" autóhoz képest, a felrendszámozás pedig várhatóan 30 ezer forintba kerül majd.

Júliustól egyszerűsödhet a használt gépkocsik behozatala az EGT-tagállamokból. A tervek szerint nem kell majd előzetes származás-ellenőrzést és eredetiségvizsgálatot végezni, amennyiben az importőr rendelkezik a jármű eredeti forgalmi engedélyével. Az okmányirodák ugyanis ma már a schengeni információs rendszerben egyértelműen ellenőrizni tudják a jármű eredetét.
A gépjármű-kereskedelemmel foglalkozók számára további könnyítést jelent, hogy használt autó beszámításakor nem lesz kötelező az eredetiségvizsgálat elvégzése ahhoz, hogy a kereskedő tulajdonjogát bejegyezzék a nyilvántartásba. Az előzetes eredetiségvizsgálat elvégzésének kötelezettsége ugyanakkor a jármű továbbértékesítését követően - az új tulajdonos adatainak bejegyzése során - változatlanul fennáll.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet