A Napi Gazdaság cikke.
Az érdekegyeztetést követően a kormány március végén terjeszt törvényjavaslatot a parlament elé - mondta Csizmár Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) pénteki ülésén.
A munkaadói oldal ma adja át álláspontját a válságkezelő csomagról, javaslataik elsősorban az állami kiadáscsökkentésre vonatkoznak - jelentette be Rolek Ferenc, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének alelnöke. A munkaadói oldal javaslatára az OÉT gazdasági bizottsága a jövő hét közepén tárgyal a javaslatokról, majd március 6-án az OÉT plenáris ülésének napirendjére kerül a válságkezelő csomag.
Pénteken kiderült: újabb egyeztetésekre van szükség a munkaügyi perek költségmentességének visszaállításáról és a rendezett munkaügyi kapcsolatokról szóló törvény módosításáról. A munkaügyi perek kapcsán Avarkeszi Dezső, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium államtitkára bejelentette, hogy a tavaly indított perek tapasztalatait értékelve júliusra készítenének egy kompromisszumos javaslatot. A munkaadók az általános költségmentességet nem támogatják, a rászorulók költségmentességi igényét ugyanakkor elismerik.
A rendezett munkaügyi kapcsolatokról szóló törvény munkáltatók által sürgetett változtatása lehetővé tenné az enyhébb munkaügyi jogsértéseket elkövetett vállalkozások számára, hogy újra kaphassanak állami támogatást vagy indulhassanak közbeszerzésen. A szakszervezetek szerint azonban az eléjük tett tervezet újradefiniálná az egész szabályozást, és rövid távon egyébként sem segítene a válság miatt bajba került vállalkozásokon. Szerintük a tervezet még mindig nem tesz elég hangsúlyos különbséget a hibázó és a szándékosan vétő munkáltatók között.
