BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány K+F címen adna adókedvezményt a multiknak

A Sanofi-aventis magyarországi leányvállalatánál összesen 13,9 millió eurós értékű kutatás fejlesztést szolgáló centrumot avatott fel a társaság kedden.

2006. november 7. kedd, 15:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az új létesítmény avatása kapcsán Kóka János elmondta, hogy a holnapi kormányülésen vitatják meg azt az adócsökkentési tervezetet, amellyel a multinacionális cégek magyarországi K+F tevékenységet ösztönözhetnék. Ennek mértékét azonban a kormányülést megelőzően nem árulta el a miniszter.

A Sanofi új budapesti létesítményében folyik majd a társaság meglévő és új termékeinek fejlesztése - mondta el Frederic Ollier a Chinoin Zrt vezérigazgatója, és Gerard Le Four a Sanofi-aventis kutatási-fejlesztési főigazgatója Kóka János gazdasági miniszter társaságában.

Az új termékek közül várhatóan a jövő év elején kerülhet piacra az a teljesen új bioretikum (a kiválasztást segítő termék), amelynek gyártási helyszínéről még nincs döntés. A K+F központ avatása kapcsán elhangzott, hogy a társaság a közeljövőben mintegy 30 millió euró értékben további kutató, logisztikai bázis létrehozását tervezi. A NAPI Online kérdésére Ollier elmondta: a magyarországival együtt 3-4 ország is pályázhat e beruházásra, amely várhatóan a jövő évben, de legkésőbb 2008 elején kezdődhet.

A Sanofi-aventis 27,3 milliárd euró árbevételt ért el csoportszinten. Ebből a magyarországi 130 milliárd forint volt, azonban az idei tervvel kapcsolatos kérdésünkre Le Four nem kívánt pontosan válaszolni; mindössze annyit jegyzett meg, hogy a magyarországi gyógyszeripari átlagos növekedésével számolnak. Piaci információk alapján ez utóbbi mintegy 15 százalékos mértékű.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet