Az idén 6,5-7,0 millió tonna kukorica teremhet Magyarországon, ha az időjárás is engedi, szemben a tavalyi több mint 8 millió tonnával, ami az elmúlt 10 év rekordtermése volt. Erről Gráf József agrárminiszter beszélt egyebek mellett ma a Bábolnai Gazdanapok keretében tartott sajtóbeszélgetésen. A tárcavezető örvendetesnek nevezte, hogy az intervenciós készlet mostanra 6 millió tonna alá süllyedt, s folyamatban van az intervenciós gabona értékesítése is. A kukoricaárak miatt sem panaszkodhatnak a termelők - vélte Gráf, aki tonnánként 29 ezer forintos árról számolt be. Lapunknak a meghatározó kukoricatermelő gazdaságok vezetői ugyanakkor úgy nyilatkoztak, hogy betakarítás után 30 ezer forintnál kevesebbért nem adják majd a termést.
