BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A traumatológusok sem kapnak 350 százalékos béremelést

Az egészségügyi miniszter szerint a változások célja a pazarlások csökkentése.

2006. szeptember 4. hétfő, 10:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy héttel ezelőtt a kormány hozzájárult ahhoz, hogy a tárca megoldja az orvosok keresetcsökkenésének kérdését, a megoldási lehetőségeket pedig jelenleg is vizsgálják - Molnár Lajos egészségügyi miniszter az mti.hu szerint a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában. Ugyanakkor a tárcavezető úgy vélte, nincs esély a traumatológusok által követelt 350 százalékos béremelésre.

A pénteken bejelentett változások által megspórolható 35 milliárd nem folyik be az államkasszába, hanem a kórházakban, a rendelőintézetekben és az orvosoknál marad. Példaként említette, hogy a tb-alapok 500 milliárd forint hiányából 70-80 milliárd forintot tesz ki a fel nem használt, kidobott gyógyszerek értéke, emellett a társadalombiztosítás évente egymillió méretes cipőt és betétet finanszíroz. Ennyire nem rossz a lábunk - tette hozzá Molnár.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet