BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre biztosabb a kamat tartása

Az invesztorok csupán 12 százalék esélyt látnak az újabb amerikai szigorításra.

2006. augusztus 30. szerda, 10:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Úgy tűnik, hogy a gyorsjelentési szezon lezárultával újra a makrogazdasági adatok mozgatják az amerikai piacokat elsősorban. Tegnap a délután órakor érkező, 9 hónapos mélypontra zuhanó fogyasztói bizalmi index gyorsan megtörte ezt a lendületet - írja a Concorde Call. Így egészen késő estig lefelé szánkáztak a piacok, amikor is megérkezett a legutóbbi Fed ülés rövidített jegyzőkönyve. A jelentésből többen már azt olvasták ki, hogy az amerikai jegybank a szeptember 20-án esedékes kamatdöntésen nem emel, mások viszont a tegnapi jelentés ellenére sem zárják ki a további monetáris szigorítás lehetőségét. Mindenesetre a piac nagyon pozitívan értékelte a kommentárt, mivel napi mélypontjukról rohamléptekben indultak meg felfelé az indexek és a nap végén pozitív tartományba zártak. Jelenleg a befektetők csupán 12 százalékos esélyt látnak arra, hogy három hét múlva a Fed ismét megemeli az irányadó kamatlábat.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet