BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Demján: Alkotmányellenes az ingatlanadó

Az OÉT tegnapi ülésén a munkavállalók elsősorban a reálbércsökkentést bírálták, míg a munkaadói oldal vezetője az ingatlanadó kapcsán fogalmazta meg alkotmányos aggályait. A miniszterelnök háromoldalú reformbizottságot hozna létre.

2006. augusztus 29. kedd, 07:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Gazdaság cikke

Senki nem vitatja, hogy 2009-re meg kell teremtenünk a makrogazdasági egyensúly feltételeit – így értékelte Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az Országos Érdekegyeztető Tanács konvergenciaprogramról szóló ülésén elhangzottakat. Kevésbé voltak határozottak a program céljainak pozitív megítélésében a társadalmi partnerek, közöttük is elsősorban a munkavállalói oldal képviselői, akik elsősorban a reálbércsökkenést bírálták.

Alkotmányos aggályokat vet fel az ingatlanadó bevezetésének tervezete – jelentette ki Demján Sándor, a VOSZ elnöke. Demján szerint ingatlant csak egyszer már leadózott jövedelemből lehet venni, így a második adóztatása alkotmányossági problémákat vethet fel, akárcsak az, hogy tulajdonosának (az adóköteles bérbeadáson kívül) nem származik jövedelme belőle.

Egy másik munkaadói sérelem volt, hogy az állam alanyi jogon segíti az átképzést a regionális központokban, ahelyett, hogy monopol-helyzetét feladva, a piacra bízná a képzés megszervezését. Az ülésen a kormány képviselői egyik felvetésre sem reagáltak. Hozzunk létre reformbizottságot a kormány, a munkaadók és a munkavállalók részvételével – vetette fel ugyanakkor Gyurcsány Ferenc. A kormányfő a közteherviselés, az adórendszer, valamint a szürke- és a feketegazdaság problémáit tekintené át először a társadalmi partnerek szakértőivel, majd magasabb szinten is, de szigorúan a konvergenciaprogram szabta keretek között. A javaslat pozitív fogadtatásra talált mindkét oldalon.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet