BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járai szerint rossz a konvergenciaprogram

A kamatdöntést követő sajtótájékoztatón a jegybankelnök rossznak minősítette a konvergenciaprogramot, de az abban szereplő valós számokat azért megdicsérte.

2006. augusztus 28. hétfő, 15:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Járai Zsigmond szerint rossz a konvergenciaprogram, mert rossz pályára állítja a gazdaságot. A jegybankelnök hozzátette: valóságos reformokra lenne szükség, de a mostani helyzet szerint erre nincs esély. Az MNB elnöke kijelentette: "A nagy átverések után a nagy kapkodás következik".

Pozitívum ugyanakkkor, hogy valós számok vannak a programban, amire 2004 óta, vagyis amióta konvergenciaprogram készül, nem fordult elő - húzta alá Járai, aki egyébként konzervatív számításokon alapulónak nevezte a tervet.

Veres János pénzügyminiszter korábbi kijelentése szerint a programot egyeztették az MNB-vel, ám Járai kijelentette, hogy vele nem egyeztettek, sőt, tudomása szerint munkatársaival sem.
(Veres valószínűleg arra gondolhatott, hogy Hamecz István, az MNB ügyvezető igazgatója a konvergencia tanács tagja, így ő minden bizonnyal látta a programot - a szerk.)

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet