BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járai a kamatemelésről: nem volt más javaslat

A monetáris tanács mai ülésén nem volt más javaslat, mint az 50 bázispont, ennélfogva az emelés és a szavazás is egyhangú volt - derült ki a jegybankelnök mai tájékoztatóján.

2006. augusztus 28. hétfő, 15:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Járai Zsigmond a kamatemelési ciklus várható alakulását firtató kérdésre elmondta: a tanács megosztott abban a tekintetben, hogy addig kell-e emelni, amíg a monetáris kondíciók összhangba kerülnek az inflációs targettel - ez 2008 átlagában egyébként 3 százalék körüli. A tanácstagok egy része ezzel szemben azon az állásponton van, hogy hagyjanak némi mozgásteret. (Ez utóbbi azt jelenteni, hogy nyitva hagynák az utat a további emelésnek, a túllövés veszélye nélkül - a szerk.)

Járai hozzátette: az 50 bázispontos emelés hozzájárult a monetáris politika hitelességéhez, amihez a 25 kevés lett volna. A jegybankelnök mindemellett úgy véli, a dolgok mostani állása szerint az inflációs a target elérését - fiskális intézkedésektől függetlenül - az olaj, az euróárfolyam és az importált infláció is bizonytalanná teszi. Az MNB várakozásai szerint jövőre az éves átlagos infláció 7,0 százalék lehet úgy, hogy júniusban 8 százalék körül tetőzik.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet