Veres úgy vélte: sikeres 2007-es költségvetési teljesítés esetén 2007 és 2009 között nyílhat lehetőség arra, hogy belépjünk az ERM-II-be. Így - a magyar gazdaság érdekeinek megfelelően - 2011 és 2013 között kerülhet sor az euró átvételére.
A makropálya számainak mintegy 95 százaléka megmarad a keddi PM által kiadott munkaanyaghoz képest, de még a jövő csütörtöki kormánydöntésig is lehetnek apróbb változtatások.
