A kormányfő az augusztus végén elfogadandó konvergenciaprogram irányelveinek bemutatása kapcsán azt hangsúlyozta, hogy előbb kell elfogadni a fenntartható egyensúly pályáját, és csak utána lehet meghatározni az eurózóna-csatlakozás időpontját. Technikai értelemben 2007 és 2009 között lesz lehetőség az ERM II. árfolyamrendszerhez való csatlakozásra, és erről a döntést szintén ebben az időszakban kell meghozni - mondta Gyurcsány.
