BUX 139933.86 0,22 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyurcsány: nem értem, miért szeretnének céldátumot

Nem értem azt az igényt, amely újra és újra felmerül az újságírók részéről, hogy a kormány határozza meg az euróbevezetés céldátumát - fogalmazott Gyurcsány Ferenc miniszterelnök.

2006. augusztus 22. kedd, 15:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormányfő az augusztus végén elfogadandó konvergenciaprogram irányelveinek bemutatása kapcsán azt hangsúlyozta, hogy előbb kell elfogadni a fenntartható egyensúly pályáját, és csak utána lehet meghatározni az eurózóna-csatlakozás időpontját. Technikai értelemben 2007 és 2009 között lesz lehetőség az ERM II. árfolyamrendszerhez való csatlakozásra, és erről a döntést szintén ebben az időszakban kell meghozni - mondta Gyurcsány.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet