Jó hír a közlekedőknek: mind az összes, mind pedig a részeg sofőrok által okozott balesetek száma csökkent az első félévben a KSH nyilvántartása szerint. A közúti közlekedési balesetek száma 4, az ittasság miattiaké 2 százalékkal esett. A balesetek kimenetele is kedvezőbb, 9 százalékkal kevesebb személy vesztette életét a közutakon és 5 százalékkal kevesebben sérültek meg súlyosan mint a megelőző évben. Az elmúlt félévben csaknem 9 ezer személysérüléses közúti közlekedési baleset történt, melynek 5 százaléka végződött halállal.
A leggyakoribb a keresztező irányú forgalomban történt baleset, a második helyen a gyalogosok elütése áll: száz esetből 6 halállal végződött. A balesetek kétharmadát a személygépkocsik alapvetően gyorshajtás miatt okozták. A legnagyobb mértékben a tehergépkocsik okozta balesetek száma nőtt.
