BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forinterősödés csak jövőre?

Továbbra is a konvergenciaprogram üti a forintot. Szakértők szerint a legnagyobb nehézséget a kormány hiteltelensége jelenti, így derűlátásra nincs semmi ok.

2006. augusztus 22. kedd, 08:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Továbbra sem változik a negatív összhangulat a bankközin, a forint tegnap délelőtt ott folytatta, ahol pénteken abbahagyta: 280,45 forinton is jegyezték az eurót, ez az elmúlt hónap leggyengébb kurzusa. Elemzők és kereskedők egyaránt azon a véleményen vannak, hogy a konvergenciaprogram kiszivárogtatott verziója kapcsán csalódottság mozgatja a befektetők döntéseit. A pénteki hírek állnak a mozgások mögött – kommentált Török Zoltán, a Raiffeisen Bank vezető makroelemzője. A Bloomberg-tévében Papp Zsolt, az ABN-Amro szakértője fél 11 körül a három napja tartó lendületes forintgyengülés kapcsán hangsúlyozta: a hazai fizetőeszközzel kapcsolatos pesszimizmus egyértelműen a konvergenciaprogramot övező bizonytalansággal magyarázható. Az euró pénteki, négyforintos drágulásához tegnap több mint két forintot hozzátett a piac. A gyengülési hullám a régiót is utolérte – a hangulat ezen a szinten sem nevezhető pozitívnak –, igaz, nem olyan mértékben, mint a forint esetében, az esést a magyar deviza vezeti.

A kilátásokat illetően annak ellenére sem lehet komolyabb javulásra számítani, hogy tegnap délután 279 forint alá süllyedt az euró jegyzése.

Folytatás a keddi NAPI Gazdaságban

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet