Továbbra sem változik a negatív összhangulat a bankközin, a forint tegnap délelőtt ott folytatta, ahol pénteken abbahagyta: 280,45 forinton is jegyezték az eurót, ez az elmúlt hónap leggyengébb kurzusa. Elemzők és kereskedők egyaránt azon a véleményen vannak, hogy a konvergenciaprogram kiszivárogtatott verziója kapcsán csalódottság mozgatja a befektetők döntéseit. A pénteki hírek állnak a mozgások mögött – kommentált Török Zoltán, a Raiffeisen Bank vezető makroelemzője. A Bloomberg-tévében Papp Zsolt, az ABN-Amro szakértője fél 11 körül a három napja tartó lendületes forintgyengülés kapcsán hangsúlyozta: a hazai fizetőeszközzel kapcsolatos pesszimizmus egyértelműen a konvergenciaprogramot övező bizonytalansággal magyarázható. Az euró pénteki, négyforintos drágulásához tegnap több mint két forintot hozzátett a piac. A gyengülési hullám a régiót is utolérte – a hangulat ezen a szinten sem nevezhető pozitívnak –, igaz, nem olyan mértékben, mint a forint esetében, az esést a magyar deviza vezeti.
A kilátásokat illetően annak ellenére sem lehet komolyabb javulásra számítani, hogy tegnap délután 279 forint alá süllyedt az euró jegyzése.
Folytatás a keddi NAPI Gazdaságban
