BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állta a vihart az egészségügy

Bár papíron nem létezik konkrét, az egészségügy minden résztvevőjét érintő katasztrófaterv, a vasárnapi vihar után a gyakorlatban alapvetően zökkenőmentesen zajlott a mentés, a betegek elhelyezése és ellátása. A főváros várhatóan 10 millió forint „gyorssegélyt” folyósít az ellátásban részt vevő kórházaknak.

2006. augusztus 22. kedd, 07:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jól vizsgázott a fővárosi egészségügy a vasárnapi vihar után, amikor is háromszáz sérültet kellett ellátni. A sérülteket öt intézetben – Péterffy Sándor utcai Kórház, Szent János Kórház, Országos Baleseti és Sürgősségi Intézet, Madarász utcai Gyermekkórház, Károly Sándor Kórház – fogadták. A legnagyobb csúcsban 20 másodpercenként érkezett új beteg – mondta a NAPI Gazdaságnak Budaházy Emil, a Péterffy Sándor utcai kórház főigazgatója. Reggel hét óráig 136 beteget láttak el és 36 műtétet hajtottak végre. A kórházban eredetileg hat traumatológus tartott ügyeletet és két nagy műtő állt rendelkezésre teljes stábbal, ami eleve erős és az átlagosnál nagyobb létszámú készenlétnek számít. Természetesen vasárnap további orvosokat kellett behívni, de sokan hívás nélkül is mentek segíteni.

A többletköltség még nem ismert, de milliós nagyságrendű, becslések szerint 4–10 millió forint között lehet – mondta Budaházy. A főváros az ellátásban részt vevő öt intézménynek 10 millió forintos gyorssegélyt biztosít, ebből a Péterffynek várhatóan 4 millió forint jut.

A kórházaknak nagyobb események idején nem kell erősített ügyeletet tartaniuk, csak ha a szervező azt külön kéri – ilyen egyebek között a Sziget Fesztivál. Ugyanakkor minden kórháznak van készenléti terve arra, hogy ilyen esetekben mennyivel képesek a kapacitást bővíteni, hány orvost tudnak mozgósítani.

Folytatás a keddi NAPI Gazdaságban.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet