BUX 138614.51 0,72 %
OTP 44540 1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fiatal vagy? Vegyél autót!

A 18-29 évesek mintegy ötöde tervezi, hogy új személygépkocsit vásárol a következő 1-2 évben - derül ki a GfK Hungária Piackutató Intézet és a Szonda Ipsos kutatásának legfrissebb adataiból.

2006. augusztus 8. kedd, 11:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Persze az ő körükben a legnagyobb a bizonytalanság a várható jövedelmük alakulásában, így nem biztos, hogy tényleg ők lesznek a legfontosabb célcsoportjai az autós hirdetéseknek. A háztartások 11 százaléka tervezi, hogy a következő 1-2 évben beruház egy új autóba. Érdekes módon ez az arány elmarad az ezredfordulón mértől: 2000-ben még a megkérdezettek 15 százaléka számolt be vásárlási terveiről.

Jelenleg a magyar háztartások mintegy 44 százalékában van személygépkocsi. Ez az érték csak hajszálnyival magasabb az öt évvel ezelőtt mért 43 százalékos adatnál.
Budapesten a lakosság csak 38 százalékkal rendelkezik autóval, míg vidéken az ellátottság minden településtípus tekintetében meghaladja a 45 százalékot. A nyugdíjas háztartások mindössze 23 százalékában találhatunk személygépjárművet, míg a 40-49 éves korcsoportban a legmagasabb - mintegy 54 százalékos - azok aránya, akiknek saját autójuk van. Jellemző azonban, hogy a nyugati trendekkel ellentétben az autóval rendelkező magyar háztartások 87 százaléka csak egy kocsival rendelkezik.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet