Elképzelhető nemzeti agrárpolitika az unión belül is – mondotta a Magyar Agrárkamara mai küldöttgyűlésén Gyurcsány Ferenc miniszterelnök. A kormányfő három olyan nagy fejlesztési irányt említett, amelyekben lényegében egyetért az agrárkamara, a különböző érdekképviseleti szervezetek, illetve az agrártárca. Az első ezek közül az, hogy a következő években több lehetőséget kell adni az állattartóknak, a második a kertészeti lehetőségek kiaknázása, a harmadik – az új energiahordozókra alapuló világ eljövetelére való felkészülés jegyében – a bioenergia-termelés.
A küldöttgyűlésen az is kiderült, hogy a Magyar Agrárkamara szeretné osztrák társszervezete mintája alapján végezni tevékenységét, azaz jelentős részt vállalna a közfeladatokból. Ez különösen aktuális a közszféra jelenlegi karcsúsítása idején. A kamara például beszállna a szakemberképzésbe. Ebele Ferenc főtitkár szerint egyes jelenleg a közszféránál lévő feladatokat a kamara 30 százalékkal olcsóbban tudná elvégezni.
