Ideje lenne feladni a 2010-es euróbevezetési célt – jelentette ki Járai Zsigmond az MNB elnöke Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel folytatott megbeszélése után.
Járai szerint a már elfogadott adódöntések nem a jó irányba mutatnak, mivel emelhetik az inflációt, csökkenthetik a versenyképességet. Gyurcsány Ferenc válaszában úgy vélte, a jegybank által javasolt politika a szociális kiadások „brutális megkurtításával” járna. Az egyeztetés hivatalosan az augusztus 31-éig elfogadásra kerülő konvergenciaprogram előkészítéséről szólt, a miniszterelnök közlése szerint nem beszéltek árfolyam-politikai ügyekről.
