BUX 139937.61 0,22 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járai: Adjuk fel 2010-et!

A konvergenciaprogramról egyeztetett a jegybank elnöke és a miniszterelnök – a vitát utána nyilatkozataikban folytatták.

2006. július 18. kedd, 11:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ideje lenne feladni a 2010-es euróbevezetési célt – jelentette ki Járai Zsigmond az MNB elnöke Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel folytatott megbeszélése után.
Járai szerint a már elfogadott adódöntések nem a jó irányba mutatnak, mivel emelhetik az inflációt, csökkenthetik a versenyképességet. Gyurcsány Ferenc válaszában úgy vélte, a jegybank által javasolt politika a szociális kiadások „brutális megkurtításával” járna. Az egyeztetés hivatalosan az augusztus 31-éig elfogadásra kerülő konvergenciaprogram előkészítéséről szólt, a miniszterelnök közlése szerint nem beszéltek árfolyam-politikai ügyekről.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet