BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nagy mai Gyurcsány-interjú

Újra megerősítette egyensúly- és reformelszántságát a miniszterelnök. S újra szólt a forintról is.

2006. július 11. kedd, 11:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

„Nem szerettem volna hezitálni a legelején, azt gondoltam, tiszta vizet kell önteni a pohárba, mégpedig gyors lépésekkel – mert ezek nem kényelmes lépések – vissza kell térni az egyensúlyhoz, akár annak az árán is, hogy az elején sokan fogják azt érezni, hogy nem látják a végét” – mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Magyar Rádiónak adott interjújában a megszorító intézkedésekről. Megismételve korábbi álláspontját hozzátette: az egésznek az a célja, hogy megalapozza az 2007-től megugró EU-támogatásokra alapozott fejlesztéseket. Újból elmondta azt is, hogy párbeszédet akar a reformlépésekről és azt akart az Új egyensúly program elemeiről is, de azon nem lehet vitatkozni, hogy le kell vékonyítani a költségvetési hiányt, csak azon, hogy hogyan. Egyes frakciótagoknak a kormányétól eltérő véleményével kapcsolatban azt javasolta, hogy mindenki a kormányét vegye kormányálláspontnak.
„Mit tudunk tenni annek érdekében, hogy a forint erősödjön, mert középtávon azt gondolom, hogy a forint erősödni fog? Azt tudjuk tenni, hogy olyan költségvetési politikát csinálunk, amely az egyensúlyhoz tart” – mondta az elmúlt hetek forintgyengülését a kormányzati kommunikáció kétbalkezességével összefüggésbe hozó kérdésre válaszolva.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet