Egy jelképes, nem teljes körű vizitdíj irányába nem zárt a kormányfő, de az még nem eldöntött kérdés, hogy lesz-e vizitdíj Magyarországon – közölte az MTI tudósítása szerint a Nap-keltében Gyurcsány Ferenc miniszterelnök. Szeretné, ha az egészségügyi reform nem redukálódna a köztudatban a vizitdíj ügyére, hanem világossá válna, hogy az egy átfogó intézményi, finanszírozásbeli változás. A színlelt szerződésekkel kapcsolatban megjegyezte, hogy az országban mindenki kiskapukat próbál használni. Ennek eredménye az a helyzet, hogy például egy kórház és orvosa nem valóságos munkaviszonyban állapodik meg egymással azért, hogy kevesebb tb-t kelljen fizetni, miközben ebből a tb-ből finanszírozza az állam az egészségügyi ellátást. A nyugdíjreformról az év második felében vita kezdődik, mert 2012-re finanszírozhatatlanná válik a rendszer, de a miniszterelnök nem hajlandó feladni a 13. havi nyugdíjat csak azért, hogy az erre fordított pénzt megtakarítsa az ország.
Gyurcsány tagadta, hogy a nagyobbik kormánypárt frakciója frusztrált lenne azért, mert a kormány a képviselők feje fölött hoz olyan döntéseket, amelyeket nekik is képviselniük kell a választókerületükben, és tudomásul veszi, hogy rámegy a népszerűsége a gazdaság minden szereplőjét többé-kevésbé hátrányosan érintő egyensúlyteremtő lépésekre.
