Azt egyelőre a vagyonkezelőnél sem tudják, miért jött a plusz 84 milliárd, és Veres János pénzügyminiszter is csak annyit mondott, hogy azt az ÁPV feladatai indokolják. Egy másik javaslat előkészíti az Állami Autópálya-kezelő (ÁAK) privatizációját, amelynek révén a jelenleg 100 százalékos állami tulajdonrész negyedére csökkenne. A magánosítás a sztrádaépítési könyvelési trükk része lehet, ha ugyanis az ÁAK magáncég lesz, az új sztrádaszakaszok építési hitelei már nem számítanának bele az államadósságba.
A módosító csomagban a kormány javaslatot tesz arra is, hogy az állam vállalhassa át a Nemzeti Autópálya (NA) Zrt. 416 milliárdos hitelét, amellyel a sztrádacég részben az állami MFB-nek, részben kereskedelmi bankoknak tartozik. Miután erről többet nem tudni, a Népszabadság csak valószínűsíti, hogy a kormány várhatóan fel akar készülni arra a lehetőségre, hogy most sem sikerül majd az autópályák költségvetését a büdzsén kívülre helyezni, azaz nem bízik abban, hogy a sztrádák gyorsan átkerülhetnek a részben magáncéggé váló ÁAK-hoz. (MH, 9. old., Nszab., 13. old.)
