A szakszervezetek elfogadhatatlannak tartják, hogy az elbocsátások fűnyíróelv szerint és nem szakmai jelleggel történnek. A kormányhatározat ellen ugyan nem tudnak sokat tenni, de tető alá szeretnének hozni egy megállapodást, amelyben meghatároznák a védett korosztályokat, valamint azokat a módszereket, amelyeket követve az elbocsátottakat vissza lehet vezetni a munkaerőpiacra.
