BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hír forintnak, de még nem szabad ünnepelni

A Lehman Brothers neves amerikai brókercég azt javasolja a befektetőknek, hogy zloty helyett inkább forintot vásároljanak.

2006. május 26. péntek, 11:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Concorde Call híradása szerint cég elemzője azzal indokolta ajánlását, hogy Lengyelország pozitív gazdasági tényezőit egyre inkább beárnyékolja a növekvő politikai populizmus és nő a kormánykoalíció széthullásának kockázata is, míg a magyar a kormány egyre inkább elkötelezettnek tűnik a reformok mellett. Ez a vélemény azt jelzi, az eddig legmostohábban kezelt régiós országból lassan előrelépünk a külföldi elemzők szemében, amely azonban magában hordozza annak a veszélyét, hogy ismét lesz minket miért "büntetni", ha valami mégse a most már meglehetősen magas várakozásoknak megfelelően alakul.

A kereskedők beszámolója alapján a Lehman ajánlása nem módosította jelentősen az árfolyamokat a bankközi devizapiacon. Az euró 261 forint környékén, a nyitáskori szinten jegyzeték fél 12-kor.

A szakértők jelezték, a befektetési bankok "mindig ezt játsszák", hol a forintot, hol a zloty javasolják vételre. Külföldi elemzői vélemények szerint, ha piac kevésnek tartja majd a kormány hiánycsökkentő intézkedéseit, akkor a izlandi korona és a török líra után a forint is beállhat a sorba, vagyis a magyar fizetőeszköz kerülhet a befektetők, spekulánsok célkeresztjébe, ami a két említett külföldi pénz példájából kiindulva drasztikus gyengüléshez vezethet, várhatóan a harmadik negyedévben.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet