BUX 138792.55 0,85 %
OTP 44570 1,34 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több-biztosítós modell: a kiadások nőttek, a járulékok maradtak

A szlovák több-biztosítós egészségügyi modell tapasztalatai szerint a bevezetés óta emelkedtek egy főre eső egészségügyi kiadások, de a járulékok továbbra sem változtak.

2006. május 22. hétfő, 16:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az SZDSZ Liberális Egészségügyi Tanácsa ma az egészségügyi reformról tárgyalt - az eseményen sok újdonság nem derült ki. Elhangzott: az alapkoncepció szerint 2008-ig megteremtenék a több-biztosítós rendszer bevezetéséhez szükséges feltételeket. Amennyiben ez sikeresen lezajlik, a kormány dönthet a modell bevezetéséről.
A tanács ülésén jelen volt a szlovák egészségügyi reform egyik kidolgozója is, aki a Szlovákiában 1994 óta bevezetett több-biztosítós rendszer tapasztalatairól számolt be. A szakember fontos elemként említette a vizitdíj bevezetését, és hozzátette, hogy bár az egy főre eső egészségügyi kiadások emelkedtek, a járulékok továbbra sem változtak.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet