Az SZDSZ Liberális Egészségügyi Tanácsa ma az egészségügyi reformról tárgyalt - az eseményen sok újdonság nem derült ki. Elhangzott: az alapkoncepció szerint 2008-ig megteremtenék a több-biztosítós rendszer bevezetéséhez szükséges feltételeket. Amennyiben ez sikeresen lezajlik, a kormány dönthet a modell bevezetéséről.
A tanács ülésén jelen volt a szlovák egészségügyi reform egyik kidolgozója is, aki a Szlovákiában 1994 óta bevezetett több-biztosítós rendszer tapasztalatairól számolt be. A szakember fontos elemként említette a vizitdíj bevezetését, és hozzátette, hogy bár az egy főre eső egészségügyi kiadások emelkedtek, a járulékok továbbra sem változtak.
