Joaquin Almunia szerint a deficit mértéke megkérdőjelezi a 2010-s eurövezeti csatlakozást, ezért a költségvetés mielőbbi konszolidálásra van szükség, egyébként tovább romlik a helyzet. Megjegyezte ugyanakkor, hogy a magyar hatóságok tudatában vannak a helyzet komolyságával, és reményei szerint képesek lesznek olyan stratégiát vázolni középtávra, amely hitelt érdemlő és hatékony.
Járai Zsigmond jegybankelnök az AFP tudósítása szerint a rendezvényen " vesztes országnak" nevezte hazánkat, amely az új EU-tagállamok között immár az utolsók közé tartozik, miközben korábban még az elsők között vezethette volna be a közös pénzt. A jelentés szerint az MNB első embere "ironizálva"; beszélt arról, hogy hazánk az egyetlen ország, amely egy maastrichti kritériumot sem teljesít, ugyanakkor úgy vélte, ha minden jól alakul, akkor a reális piaci várakozások szerinti 2013-14 előtt is bevezethető az euró Magyarországon.
(Nszab. 15. old., MH 11. old., NG 2. old.)
