Magyar szolidaritás, polgári nemzeti keresztény értékrend, kis- és középvállalkozások, új Széchenyi Terv – ezek voltak a pártelnök beszédének kulcsszavai. A rendezvényen beszédet mondott Kósa Lajos és Matolcsy György is.
500 ezer új munkahely
Négy év alatt 500 ezer új munkahelyet ígért Orbán Viktor a Fidesz hatalomra kerülése esetén. A munkahelyeket az új Széchenyi Terv segítségével három forrásból kívánják finanszírozni. A TB járulék július elsejei 29 százalékról 19 százalékra történő csökkentéstől 200 ezer új munkahelyet várnak. E mellett elindítanak egy 500 milliárdos munkahely teremtési támogatást, valamint új családbarát munkahelyeket alakítanak ki - mondta Orbán Viktor, akinek beszédét élőben közvetítette a Hír TV.
Állami támogatás, nagy kuratóriummal
A Fidesz 1500 milliárdot különítene el a kis- és a középvállalkozások számára négy év alatt. 1000 milliárdot egy kkv fejlesztési alapba raknának - főleg uniós finanszírozásból. A pénzek felhasználásának ellenőrzésére ún. nagy kuratóriumot kell felállítani, ismert gazdasági nagyvállalkozók közreműködésével. Orbán Viktor az ír példát hozta fel követendő mintaként Magyarország számára. Az ír nemzeti fejlesztési terv első mondata így hangzik: a terv a foglalkoztatás bővülését szolgálja. Ez akár a Fidesz programja is lehetne – mondta a pártelnök.
A választásokon nem pártok versengenek
„Nagyon sokan úgy tudják, hogy a választásokon pártokat választunk. Ez félreértés. A magyar emberek nem pártokat, hanem jövőt fognak választani a következő választásokon” – kezdte beszédét a Fidesz elnöke. A választások ünnepet jelentenek. Ünnepből pedig nem illik kimaradni. Ezért tegyük meg, hogy minél többen megyünk el szavazni – szólította fel a közönségét Orbán Viktor. A gazdaság nem számokból áll, hanem emberekből, akiket nem lehet számokkal leírni – folytatta a pártelnök. Ezt csak a kormánypropaganda mondja, amely szerint dübörög a gazdaság és lassan mindenki minket, magyarokat irigyel a világon.
Tőkeinjekció a vállalkozásoknak
Ezt követően a pártelnök helyet foglalt egy fiatalember mellett, akit kényszervállalkozóként mutatott be. A gyorsétkezdét, büfé-falatozót üzemeltető vállalkozó elmondta, hogy a Balaton partján a turizmus csődbe ment, amiért a kormány a felelős. Tőkeinjekció hiányában a vállalakozó most szakácsként kénytelen Ausztriában dolgozni. Orbán Viktor kérdésére, hogy a vállalkozó milyen három dologra vágyna, a fiatalember azt válaszolta: tőkeinjekció, Balaton-parti fejlesztés, bankhitel.
Új Széchenyi Terv kell
Orbán Viktor kitért arra, hogy a jelenlegi hatalom képviselői a fiataloknak azt tanácsolják, hogy menjenek külföldre dolgozni. Az időseknek azt mondják, hogy menjenek 51 évesen nyugdíjba. Ennek nem kell így maradnia, a magyarok nem erre ítéltettek. Ahhoz, hogy a változtatás lehetséges, először el kell hinnünk, hogy többre vagyunk képesek. Ha tehát a Fidesz hatalomra kerül, három hibát kell kijavítania az új Széchenyi terv segítségével. Az első: a mostani kormány leállította a kis- és középvállalkozások támogatását. Ezt azonnal újraindítják. A második: nem a külföldi multinacionális cégeket, hanem a magyar kkv-kat kell támogatni. A harmadik: a magyar gazdaságot nem hitelből lehet talpra állítani. Tehát állami tőkeinjekció kell a magyar vállalkozásoknak.
Otthon, munka, család
E mellett Orbán sok apró hibát sorolt fel, amit szintén ki kell javítania a Fidesznek. Az óriási állami bürokrácia bünteti a vállalkozókat, a közbeszerzés magyar vállalkozó-ellenes, összességében vadkapitalizmusban élünk, piacgazdaság helyett. Az is rossz, hogy nincsenek családbarát foglalkoztatási módok, mint például a részmunkaidő, amely az asszonyoknak lett kitalálva. Szakképzési programokat kell kialakítani a gazdasági kamarákkal – egy német típusú szakképzési modell mintájára.
A kulcsszó: magyar szolidaritás
Végezetül Orbán Viktor kijelentette: a választásokon a magyar szolidaritás korszakának kell eljönnie. A kérdés az: védett magyar vállalkozások vagy támogatott vállalkozások lesznek-e? A tőke vagy adóemelés korszaka fog-e eljönni? Az 500 ezer új munkahely vagy a tömeges munkanélüliség korszaka fog-e eljönni? „Bízom abban, hogy minél több ember fog a magyar szolidaritás nyelvén beszélni. Legyen katarzis a választás, hajrá magyarok, hajrá Magyarország!” – lelkesítette közönségét a pártelnök.
