BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Harry Potter megmentette a magyar mozit

Körülbelül fél éve attól hangos a szaksajtó, hogy válságban a mozipiac, de a Harry Potter és a tűz serlege megjelenése óta a „fordul a kocka” típusú nyilatkozatok váltak hangsúlyossá - írja a Népszabadság.

2005. december 14. szerda, 09:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnik, két kasszarobbantó (a másik a Star Wars - A sithek bosszúja) elég egy évben ahhoz, hogy a multiplex-befektetők hátradőlve szivarozzanak, sőt, már csillogó szemmel tervezik azt a profitot, amelyet vélhetőleg a harmadik nagy durranás, a ma mozikba kerülő King Kong fog hozni a konyhára.
Az új Potter filmet az első héten 126 ezren nézték meg Mgyarországon, a jegybevétel meghaladta a 120 millió forintot. A film - a lap szerint a sorozat eddigi legjobb darabja - az Egyesült Államokban mintegy 245 millió dollár bevételt produkált, a világbevételek már 400 millió dollár fölött járnak.
Az ínséges idei forgalom ellenére ehhez az évhez kapcsolódik minden idők legjobb budapesti nyitása, a Star Wars - A sithek bosszúja 168 ezer nézőjével. Ennek ismeretében biztosan kijelenthető, hogy a nagy gigaprodukciók kedvéért még megmozdulnak az emberek, egy kisebb film esetében már inkább otthon maradnak, és megvárják a DVD-t.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet