Egészen szokatlan Európában, hogy 46 kilométeren 29 hidat épülne, mint a most átadott Kiskunfélegyháza és Szeged közötti szakaszon. A magyar építésügyi szabályozásban az érdekelt önkormányzatoknak engedélyezési joguk van, ők pedig akkor engedik át az autópályát a területükön, ha ők is kapnak egy lehajtót - mondta Gyurcsány Ferenc, a Magyar Rádiónak adott szokásos interjújában. Csak az autópályát tekintve egymilliárd forint alatt van kilométere. De miután két kilométerenként van egy csomópont, végül kettőmilliárdig fel tudnak menni a költségek. Ausztriában az átlagos lehajtó-sűrűség a magyarnak a fele, harmada. A drágaság másik oka Gyurcsány szerint, hogy Magyarországon korlátozott verseny van, igaz, 2002 előtt egyáltalán nem volt verseny. A versenyeztetés során meg az derült ki, hogy a nagy építőcégek időnként összebeszélnek, a versenyhivatal most már másodszor bünteti meg őket. Ezért most az M0-ás építésénél már nem engedjük ezt a fajta fővállalkozási tevékenységet. Ilyen értelemben még sokkal nagyobb lett a verseny, és így az M0-ásnál az egy kilométerre jutó költség 300 millió forinttal csökkent, és ebből a pénzből sikerül megépíteni az M0-ás és Gödöllő között az M31-est.
A kormányfő megmondta a tutit az európai költségvetés ügyében is. Eszerint olyan szabályozást kell a költségvetésben elfogadni és elfogadtatni, hogy az Európai Unió kialakított szempontjai alapján Magyarország a terveihez, szándékaihoz valóban annyi pénzt kapjon, amivel megelőzi a tagországok túlnyomó többségét. Ma ugyanis olyan az Unió költségvetése, hogy időnként nem egy ország valóságos szükségletéhez igazodik, hanem kitalálják Brüsszelben, hogy mire lehet fizetni és mire nem. „Én meg azt mondom, hogy álljon meg a menet, nem mi vagyunk a költségvetésért, hanem legyen olyan költségvetés, amely a magyar igényekhez illeszkedik.”
