BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Helyükre kerülnek a külkerfolyamatok

A szeptemberi 172 millió euró külkerhiány után októberben 292 millióról számolt be a KSH.

2005. december 9. péntek, 10:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Októberben - a hivatal első becslése szerint - a kivitel euróértéke 7, a behozatalé pedig több mint 6 százalékkal bővült a megelőző év azonos hónapjához viszonyítva. A deficit 292 millió euró volt, ez 16 millióval kisebb a tavaly augusztusinál. Forintban számolva a kivitel értéke 1121 milliárd, a behozatalé 1192 milliárd forint volt, ami az export esetében 9, az importban pedig 8 százalékos növekedés az egy évvel korábbi szinthez képest. Az export és a import dinamikája októberben már lényegesen közelebb került egymáshoz - és feltehetően a realitásokhoz is. Eltűnőben az év első felében tapasztalt nagy különbség a kivitel javára, ami legalábbis szembetűnő volt az ipari és a fogyasztása, kiskereskedelmi adatok ismeretében.

Az első tíz hónapban euróban számolva a kivitel értéke 11, a behozatalé 7 százalékkal bővült - derül ki a KSH előzetes adataiból. A külkereskedelmi mérleg hiánya 2,394 milliárd eurót tett ki, ami 1,143 milliárddal kisebb, mint egy évvel korábban. A kivitel értéke 10 016 milliárd, a behozatalé 10 606 milliárd forintot tett ki. Az export értéke 8, az importé pedig nem egész 5 százalékkal nőtt 2004 azonos időszakához viszonyítva.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet