A megkérdezett társságok 92 százaléka árbevétel-, 84 százaléka nyereségnövekedésre számít 2010-ig, új befektetést 65, a létszámbővítést pedig 65 százalékuk tervez. A szóban forgó vállalatok szerint Magyarország vonzóbbá tételéhez további adócsökkentésre, több megfelelően képzett munkaerőre lenne szükség. A negatívumok között említették, hogy a foglalkoztatás költségei túl magasak, ezért ezen kiadásokat csökkenteni kellene, s emellett kisebb bürokráciára lenne szükség a szabályozásban. Magyarország régiós versenyképességi listán hátrébb szorult, jelenleg már csak Ausztriát előzzük meg - derül ki a felmérésből, amely szerint a cégek 3,7 százalékos GDP-bővülést várnak jövőre, 2010-ig pedig évi 3,3 százalékos, vagyis alacsony növekedés jósolnak.
