BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már csak Ausztriát előzzük meg

Az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) elkészített a befektetési barométerét, amely a cégek 2010-ig terjedő várakozásait tükrözi. A szervezetnek nyilatkozó cégek viszonylag alacsony gazdasági bővülést várnak, s adócsökkentés szorgalmaznak. A felmérés szerint a régiós rangsorban már csak Ausztriát előzzük meg.

2005. december 7. szerda, 11:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megkérdezett társságok 92 százaléka árbevétel-, 84 százaléka nyereségnövekedésre számít 2010-ig, új befektetést 65, a létszámbővítést pedig 65 százalékuk tervez. A szóban forgó vállalatok szerint Magyarország vonzóbbá tételéhez további adócsökkentésre, több megfelelően képzett munkaerőre lenne szükség. A negatívumok között említették, hogy a foglalkoztatás költségei túl magasak, ezért ezen kiadásokat csökkenteni kellene, s emellett kisebb bürokráciára lenne szükség a szabályozásban. Magyarország régiós versenyképességi listán hátrébb szorult, jelenleg már csak Ausztriát előzzük meg - derül ki a felmérésből, amely szerint a cégek 3,7 százalékos GDP-bővülést várnak jövőre, 2010-ig pedig évi 3,3 százalékos, vagyis alacsony növekedés jósolnak.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet