"Nem a jegybank kommunikációja konfliktusos, hanem a helyzet maga. Sokan nem mondanak igazat a helyzetről, ez árt az országnak, és az a szenzáció, ha valaki igazat" - tette hozzá Járai.
Az euró magyarországi bevezetésnek lesznek nehézségei, ahhoz mindenkép reformokra van szükség. Ám rossz kommunikáció az, ami a reformok szükségességét kizárólag az euró bevezetésével, vagy az unió előírásaival hozza összefüggésbe, mert a versenyképesség megőrzése érdekében a szerkezetátalakítást ettől függetlenül le kell folytatni - mondta a jegybankelnök. Amikor látszik a reformok eredménye, akkor lehet bevezetni az eurót - tette hozzá.
