BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járai a jegybanki kommunikációról, és az euróbevezetésről

Vannak olyan vélemények, amelyek szerint túl sokat és túl konfliktuskereső módon kommunikál mostanában a jegybank, ám nem erről van szó - mondta Járai Zsigmond az MNB elnöke a Reuters által rendezett budapesti konferencián.

2005. november 24. csütörtök, 12:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

"Nem a jegybank kommunikációja konfliktusos, hanem a helyzet maga. Sokan nem mondanak igazat a helyzetről, ez árt az országnak, és az a szenzáció, ha valaki igazat" - tette hozzá Járai.

Az euró magyarországi bevezetésnek lesznek nehézségei, ahhoz mindenkép reformokra van szükség. Ám rossz kommunikáció az, ami a reformok szükségességét kizárólag az euró bevezetésével, vagy az unió előírásaival hozza összefüggésbe, mert a versenyképesség megőrzése érdekében a szerkezetátalakítást ettől függetlenül le kell folytatni - mondta a jegybankelnök. Amikor látszik a reformok eredménye, akkor lehet bevezetni az eurót - tette hozzá.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet