BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Figyelmesebben vezetnek a magyarok

A harmadik negyedévben 5 százalékkal csökkent a közúti balesetek száma.

2005. november 22. kedd, 09:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első kilenc hónapban 2 százalékkal csökkent a közúti közlekedési balesetek száma az előző év azonos időszakának adataihoz viszonyítva - tette közzé a KSH. Az első negyedévi 3 százalékos csökkenést követően a második negyedévben a balesetek száma 3 százalékkal nőtt, majd a III. negyedévben 5 százalékkal csökkent az elmúlt év azonos időszakainak baleseti adataihoz képest. A sérülések kimenetele az előző év első kilenc hónapjának adataival közel azonosan alakult, több mint 900 személy vesztette életét a közutakon, s 14 százalékkal csökkent az ittasan okozott balesetek száma. Az elmúlt három negyedévben több mint 15 000 személysérüléses baleset történt, 5 százalékuk halálesettel végződött. A közúti forgalomban leggyakrabban a keresztirányból érkező járművek ütköztek, a többjárműves balesetek 40 százalékát ez a balesettípus teszi ki. A második leggyakoribb baleset a gyalogoselütés, melynél száz esetből 8 halállal végződött. Az egyjárműves balesetek 50 százaléka szilárd tárgynak ütközés miatt következett be.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet