BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra hozzányúlnak a közbeszerzési törvényhez

A közbeszerzési törvénybe most építik be az új közösségi közbeszerzési irányelveket.

2005. november 17. csütörtök, 08:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az országgyűlés gazdasági bizottsága szerdán általános vitára alkalmasnak találta a közbeszerzésekről szóló törvénymódosítási javaslatot - írja a magyarország.hu. A 2003-ban megalkotott és főszabályként 2004. május 1-jén hatályba lépett közbeszerzési törvényt azért kell módosítani, mert az új közösségi közbeszerzési irányelveket csak 2004 márciusában fogadták el, így azokat a magyar szabályozásba már nem sikerült beépíteni, másrészt az azóta szerzett magyar tapasztalatokat is bevezetnék a jogszabályba.

A tavaly márciusban elfogadott két uniós irányelv a vízügyi, az energia-, a közlekedési és a postai ágazatokban működő szervezetek, illetve az építési beruházásra, az árubeszerzésre és a szolgáltatás megrendelésre irányuló közbeszerzések eljárásainak összehangolásáról rendelkezik, melyeket a tagállamoknak legkésőbb 2006. január 31-ig át kell ültetni a nemzeti szabályozásba. Az egyszerűsített eljárásoknál az értékhatárokat beszerzésnél 2-ről 8 millió forintra, míg építési beruházásnál 10-ről 15 millió forintra emelik. Egy másik javaslat az uniós értékhatárt meghaladó összegű eljárások közzétételénél lehetővé teszi, hogy a hirdetményt 2007-től közvetlenül az EU hivatalos lapjához elküldhessék az ajánlatkérők, a Közbeszerzések Tanácsának hivatalos lapját kikerülve.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet