Magyarország a dohányfogyasztó országok élbolyában található: száz felnőtt közül 35 dohányzik (a férfiak 42, a nők 29 százaléka), a dohányosok között egyre több a fiatal, és évente 28-30 ezer ember halálát okozza a dohányzás - írja az mtv.hu annak kapcsán, hogy a WHO november harmadik csütörtökét - amely idén 17-ére esik - dohányfüstmentes nappá nyilvánította.
A magyar dohányosok csaknem kétharmada tervezi a leszokást, de csupán két százalékuknak sikerül elhagynia a cigarettázást. A dohányzás káros hatásait is feltüntethetik hamarosan a zárójelentéseken. Ezt elsőként az Országos Kardiológiai Intézetben vezették be, ahol több, mint 1500 beteg már így kapta meg kórházi papírjait.
A Földön jelenleg mintegy 1,2 milliárd ember dohányzik rendszeresen, s e szenvedélyük miatt évente ötmillióan vesztik életüket. Az EU-ban évente 660 ezer ember halálát okozza a dohányzás.
