BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb százmilliókat adna az állam a Fradinak

A Ferencvárosi Torna Clubnak (FTC) jelenleg egy 25 évre kötött szerződésből még hátralévő 11 éves pályahasználati joga van, az egyesület a tönk szélén áll, így az állam a hóna alá nyúl - adta hírül a Magyar Hírlap.

2005. szeptember 13. kedd, 11:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az állam külön pénzt fizet az FTC-nek azért, hogy állami pénzből új stadiont építhessen neki.

Cserében az FTC nem gördít akadályt az elé, hogy új stadiont építsenek az Üllői úton, ugyancsak állami pénzen. A reménybeli befektető hasznosítani tudja az állami tulajdonban, de a klub használatában lévő Üllői úti ingatlant; a tervek szerint építhet rajta éttermet, mozit, "kacsalábon forgó akármit" - írja a lap. Eredetileg mindenki arra számított, hogy egy szakmai befektetőnek eladnak a stadion területéből két hektárt. Ehelyett az állam ad rengeteg pénzt azért, hogy az állami tulajdonban lévő területen felépíthessen egy stadiont állami pénzből. Bár úgyis lehet nézni: a Fradi kap jó sok pénzt azért, hogy megengedi, építsenek neki egy új stadiont. "Az állam valóban nem nézhette tétlenül, hogy veszendőbe menjen egy akkora érték, mint a Ferencváros" - mondta a Magyar Hírlapnak a Nemzeti Sporthivatal kabinetfőnöke, Énekes Zoltán. Kérdéses, milyen alapon segít az állam bizonyos klubokat, miközben mások tönkremennek és eltűnnek.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet