BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csütörtökig igényelhető a diákhitel

Azoknak az egyetemistáknak és főiskolásoknak, akik már az első kifizetési napon, október 14-én hozzá szeretnének jutni a kölcsönhöz, legkésőbb szeptember 15-ig kell leadniuk diákhitel-igénylésüket - írta az mti.hu.

2005. szeptember 13. kedd, 08:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

kölcsönt csak azoknak kell igényelniük, akik eddig még nem vettek fel diákhitelt. A www.diakhitel.hu weblapon megtalálható azoknak a postahivataloknak és bankfiókoknak a listája, ahol a kérvényt be lehet nyújtani. Diákhitelre csak az jogosult, aki beiratkozott hallgatója valamely magyarországi felsőoktatási intézménynek. Szeptember közepéig be kell iratkozniuk azoknak, akik már korábban kaptak diákhitelt, hogy az októberi utalással a pénzükhöz jussanak. Ha egy összegben előre kérte a hallgató a kifizetést, akkor a teljes szemeszterre járó, öthavi kölcsönt átutalják neki. Ez akár 150 ezer forint is lehet, miután ettől a tanévtől a maximálisan igényelhető összeget havi 30 ezer forintra emelték. Az októberi kifizetés alkalmával az igénylők a szeptember és október havi kölcsönüket egyszerre kapják meg.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet