BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már októbertől csökkenhet az üzemanyagár (bővített)

A kormány által benyújtott törvénymódosító javaslat szerint a normál áfakulcs október 1-jétől csökkenne, a jelenlegi 25-ről 20 százalékra. A Veres János pénzügyminiszter jegyezte előterjesztés alapján a 20 százalékos áfakulcsot az üzemanyagok esetében októbertől, a többi termék és szolgáltatás esetén pedig 2006. január 1-jétől kell alkalmazni.

2005. szeptember 12. hétfő, 13:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ha a javaslatot elfogadja a parlament, a jövő hónap elejétől literenként 11-12 forinttal csökkenhet az üzemanyagok ára. Az előterjesztés szerint az Országgyűlés jövő hétfőn, azaz szeptember 19-én tartja a módosító javaslat zárószavazását, vagyis a képviselőknek ezen a héten kell tárgyalniuk a javaslatról.

A javaslat indoklása szerint a 25 százalékos áfakulcs túlzottan magas, ezért indokolt annak 20 százalékra való csökkentése. A kormány a 100 lépés program keretében már korábban meghirdetett intézkedést eredetileg jövő év elejétől tervezte bevezetni, ám magas olajárak miatt dráguló üzemanyagárak mérséklése érdekében - a mostani javaslat értelmében - a gázolaj és a benzin áfája már október elsejétől 5 százalékponttal, 20 százalékra csökken.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet