BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább tárgyal a fuvarozókkal a kormány

A kormány tegnap elküldte válaszát a szállítási vállalkozóknak az ágazat helyzetének javítására kidolgozott 30 pontos javaslatra. Szanyi Tibor, a GKM politikai államtitkára elmondta: számos kérdésben készek rövid időn belül megegyezni a fuvarozókkal, köztük az ellenőrzések szigorításáról, az "egyablakos" ügyintézés bevezetéséről, a forgalmi engedély formájának megváltoztatásáról és a használatarányos sztrádadíj bevezetéséről. További tárgyalásokat igényel a sárga villogó fényjelzés használati szabályainak módosítása, a forgalmi adó visszaigénylése, a gépjárműadó, az illeték és a felelősségbiztosítás ügye. Bizonyosan nem várható megegyezés a jövedéki adó csökkentéséről, a fuvarozás áfájának kedvezményes kategóriába sorolásáról és az egynapos sztrádamatrica bevezetéséről. A kormány pénteken ül ismét tárgyalóasztalhoz a szállítmányozókkal. (NSZ 5. old.)

2005. július 19. kedd, 09:29

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet