BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átverés az üzletben - mit tehet a vevő?

Ha a vásárló nem veszi meg a terméket, de panaszt kíván tenni, akkor három lehetősége van. Beleírhat a vásárlók könyvébe, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséghez vagy a jegyzőhöz fordulhat, esetleg a Gazdasági Versenyhivatalnál eljárást kezdeményezhet.

2005. június 22. szerda, 14:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak kapcsán kértük ki a fogyasztóvédelem véleményét, hogy a Gazdasági Versenyhivatal ezúttal az Auchan-t büntette meg a fogyasztók valóságnak nem megfelelő tájékoztatása miatt.

A Pest Megyei Közigazgatási Hivatal Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségén elmondták: alapszabály, hogy a felmerülő viták rendezését lehetőleg a vásárlás helyén kell megkísérelni. Ha első körben mégsem sikerül egyezségre jutni az eladókkal, akkor a vevőnek joga van beleírni az üzletben kifüggesztett vásárlók könyvébe. A bolt vezetője valamennyi bejegyzésre köteles 30 napon belül írásban választ adni. Amennyiben szóban történik meg a panasz elintézése, azt a vásárlók könyvében szintén rögzíteni kell. A jegyző, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség és a Fogyasztóvédelmi Felügyelőségek két évre visszamenőleg vizsgálhatják a vásárlók könyvébe tett bejegyzéseket.

Másodikként a fogyasztó jogosult panaszával a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséghez vagy a lakóhelye, illetve a panasz felmerülési helye szerint illetékes megyei (fővárosi) fogyasztóvédelmi felügyelőséghez fordulni. Az ügyet a fogyasztóvédelmi hatóság kivizsgálja és a rendelkezésére álló eszközök felhasználásával hatáskörén belül megteszi a szükséges intézkedéseket. Ha a vásárló úgy érzi, hogy egy üzletben vagy szolgáltatónál hátrány érte, ezt a területileg illetékes jegyző hivatalánál is jelezheti. A jegyző a panaszt köteles kivizsgálni, intézkedni és írásban válaszolni. Végezetül a vásárló a Gazdasági Versenyhivatalnál is tehet bejelentést.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet