BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OECD többet vár tőlünk, mint a GKI

A korábbi 3,8 százalékról 3,5 százalékra csökkentette az idei GDP-növekedésre vonatkozó prognózisát a GKI Gazdaságkutató Rt. Az OECD optimistább, mint a GKI, 3,6 százalékra számít.

2005. május 25. szerda, 11:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A GKI Gazdaságkutató Rt. szerint a 3,5 százalékos GDP növekedés várható idén, míg korábban 3,8-ról szóltak a híradások. Ez valamivel kevesebb, mint az OECD által várt 3,6 százalékos növekedés - adta hírül az MTI-re hivatkozva a hvg.hu.
A kutatóintézet márciusban még 4 százalékos inflációra szmított, mos már csak 3,8 százalékot várnak. Az államadósság várhatóan továbbra is a GDP 58 százalékos szintjének felel meg, az államháztartás konszolidált deficitjét a GDP 4 százalékára teszik. A pénzforgalmi szemlélet szerinti hiány a GDP 5,3 százaléka.
A nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) akárcsak tavaly, idén is 3,6 százalékos GDP-növekedést jósolt Magyarországnak 2005-re. A 3,9 százalékos jővő évi tervszám azonban erősödést jelent, 2004-ben még csak 3,5 százalékra számítottak az említett időszak tekintetében.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet