BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nanotechnikai központ Miskolcon, orosz segítséggel

Várhatóan ez év őszén megkezdheti működését Miskolcon a magyar-orosz nanotechnikai központ.

2005. április 15. péntek, 15:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A február 16-án aláírt magyar-orosz nanotechnikai együttműködési szándéknyilatkozat megerősítésére Magyarországon tartott megbeszélést az Orosz Szövetségi Tudományos és Innovációs Ügynökség igazgatója, valamint a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal elnöke. A tárgyalások szerint Miskolcon hoznának létre egy közös központot. Ennek költségeiről még nincs hír, ám az elképzelések szerint az orosz fél felszerelésekkel, illetve a módszertan és metodika átadásával szállna be a projektbe. A tervek szerint a bázis már idén ősztől működne.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet