A február 16-án aláírt magyar-orosz nanotechnikai együttműködési szándéknyilatkozat megerősítésére Magyarországon tartott megbeszélést az Orosz Szövetségi Tudományos és Innovációs Ügynökség igazgatója, valamint a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal elnöke. A tárgyalások szerint Miskolcon hoznának létre egy közös központot. Ennek költségeiről még nincs hír, ám az elképzelések szerint az orosz fél felszerelésekkel, illetve a módszertan és metodika átadásával szállna be a projektbe. A tervek szerint a bázis már idén ősztől működne.
