A munkabeszüntetést a szegedi új kórház kezdeményezte még júliusban a fekvőbeteg ellátó intézmények sanyarú helyzete miatt. Ehhez kapcsolódott az EDDSZ és így lett mára országos sztrájk. Bár azt pontosan nem lehet tudni, hogy mennyi intézmény vesz részt az akcióban, mint ahogy az is homályos, hogy mik a munkát beszüntetők követelései.
