BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyurcsány: lesznek vesztesek is

Bátrabb, az igazságtalansággal szemben fellépő kormányzást ígért Gyurcsány Ferenc. A mostani átrendeződésnek lesznek nyertesei és vesztesei is.

2004. október 7. csütörtök, 11:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A miniszterelnök a Magyar Rádió Krónika műsorában hangsúlyozta: a társadalompolitikai átrendeződésnek lesznek nyertesei és vesztesei, a gazdagoknak pedig több felelősséget kell vállalniuk. A miniszterelnök a családtámogatással kapcsolatban megjegyezte, idén 300 milliárdot osztanak szét, többet mint eddig bármikor. Ami pedig a privatizációt illeti, Gyurcsány kijelentette: sem a Magyar Postát, sem a Szerencsejáték Rt-t nem kívánják eladni. Vannak olyan vagyonelemek, melyek privatizálásából fejlesztési programokhoz tudnak nemzeti hozzájárulást fizetni, melyet az Unió háromszoros összeggel támogat - tette hozzá.
Mint az a beszélgetésből kiderült, a miniszterelnök sokat vitatkozik a pénzügyi tárca vezetőjével, ám mint mondta, nem arról szól a költségvetés, hogy hogyan tudunk többet költeni, mint amennyi pénzünk van, arról szól a költségvetés, mint otthon, amikor leülnek az emberek és azt mondják, hogy ennyi pénzünk van, mire költjük? Az az igazi dilemma, hogy mindig sokkal több a jogos igény otthon is, a családban is, meg az országban is. Az az igazi nagy dilemma, hogy a jogos igények hosszú sorából mi az, amit most csináljunk meg, mi az, amit később.
Az ellenzéki viszonnyal kapcsolatban pedig kijelentette, nekem nem kell az ellenzékkel semmilyen fajta viszonyt kialakítani, nekünk az a dolgunk, hogy olyan programot csináljunk, ami az ország többségének támogatását bírja. "Az ellenzéknek meg az a dolga, hogy ő alakítson ki ehhez viszonyt. Én megyek előre. A kormány megy előre, megpróbál egy nyugodt, boldog hazát csinálni, amelyben az emberek tudják, hogy merre megyünk együtt. Ha az ellenzék ezt kritizálja, akkor jól teszi, mert ez a dolga, ha megpróbál a maga álláspontjához többséget szerezni, az is az ő dolga. Biztos vagyok benne, hogy jól fogunk kormányozni."

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet