Az ciklus végéig 1000 kilométeres sztrádahálózatot ígérő Kóka szerint a legsürgősebb feladat a lisszaboni elveken alapuló iparpolitika megvalósítása és a civilekkel való megfelelő együttmműködés kialakítása. Emellett szükséges a Magyar Fejlesztési Bank termékfejlesztő programjának gyorsítása, az ITDH megerősítése és a javítani kell a kormányzati szféra különböző szerveivel való együttműködés hatékonyságán. Az új miniszter támogatja a privatizációt, mert úgy véli, hogy a versenyszféra sok esetben hatékonyabb, mint az állami szektor.
A 32 éves szakember egyébként nem tart attól, hogy támadások kereszttüzébe kerül a versenyszférában kialakított kapcsolatai miatt. Az informatikai szakember eddig betöltött tisztségeitől megválik és rövidesen közzéteszi vagyonnyilatkozatát. Kóka a Népszabadságnak elmondta: arra fog törekedni, hogy az informatika a jelenleginél nagyobb szerepet kapjon, mert csak a tudásintenzív ágazatok fejlődése révén lehet hazánk versenyképességét fokozni. Az új miniszter szerint a gazdaság fejlődése érdekében a működőtőke-beáramlás fokozására, az uniós támogatások hatékony felhasználására és a magyar cégek külpiaci megjelenésének ösztönzésére van szükség.
