BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Energiaáfa: visszakozik a kormány?

Elképzelhető, hogy a szerdán bejelentett döntéssel ellentétben a villamos energia és az ásványi tüzelőanyagok mégsem kerülnek a 25 százalékos áfakulcs alá - értesült a Világgazdaság.

2003. szeptember 19. péntek, 08:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormányülés utáni informális találkozón ugyanis az MSZP frakciója azt javasolta, az energiahordozók maradjanak a középső áfakulcs alatt, azaz a jelenlegi 12 százalékról csak 15 százalékra emelkedjen az áfa. A lap úgy tudja, Medgyessy Péter miniszterelnök nem zárkózott el egy olyan korrekció elől, hogy legalább a lakossági energia esetében ne nőjön a terhelés. Ha megszületik a megegyezés a kormány és a frakció között, akkor képviselői módosító indítványként kerülhet a kérdés a parlament elé.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet