BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állampapírt sem vehetett volna az ÁAK?

Nem hogy Pannonplast-részvényt, de állampapírt sem vásárolhatott volna törvényesen az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Rt. a neki átadott költségvetési forrásokból - írja a Magyar Nemzet.

2003. augusztus 15. péntek, 08:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ÁAK ugyanis a Nemzeti Autópálya Rt.-vel kötött szerződése értelmében kizárólag földek és informatikai eszközök vásárlására fordíthatta volna a szóban forgó 13 milliárd forintot. A pénzt csak külön számlán tarthatta volna a K&H-nál az autópályakezelő cég, és a kamatot is csak a kijelölt célokra lehetett volna fordítani a két társaság között létrejött előfinanszírozási szerződés értelmében.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet