BUX 140082.71 0,33 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezer milliárd forinttal nőtt a költségvetés adóssága

Több mint ezer milliárd forinttal nőtt 2003. első félévében a központi költségvetés adóssága - írta az MTI.

2003. augusztus 6. szerda, 12:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nettó állampapír-kibocsátást meghaladó mérték elsősorban az év eleje óta jelentősen meggyengült forintnak tudható be. A magyar fizetőeszköz euróhoz viszonyított árfolyamának esése 297 milliárd forint árfolyamveszteséget eredményezett a devizaadósságra számítva. Az Államadósság Kezelő Központ Rt. idén nettó 824 milliárd forintnyi állampapírt értékesített, ebből a hitelek törlesztése és előtörlesztése 120 milliárd forintot tett ki. A legjelentősebb államkötvényforgalmazó az első félévben az ING Bank volt, őt követte a CA-IB Értékpapír Rt., és az OTP Bank.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet