Az áremelést, amelyet több szervezet, például az Ipari Energiafogyasztók Fóruma, az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület is kifogásolt, a tárca a Magyar Villamos Művek Rt. (MVM) gazdálkodási nehézségeivel, a paksi atomerőmű üzemzavarával, valamint az importált villamos energia árának növekedésével magyarázta. A mostani, előrehozott áremelkedéssel, illetve a nagykereskedelmi áramár 12 százalékos növelésével az MVM az első kalkulációk szerint 15–20 milliárd forint pluszbevételhez juthat. Szintén a mai naptól lép életbe az a miniszterelnöki határozat, amely szerint az Országos Atomenergia Hivatal felügyeletét eddig ellátó gazdasági miniszter helyett a belügyminiszter látja el ezt a feladatot.
